Marcus Svensson & Lina Nyberg

Bromölla
Krog nr 2 i Bromölla öppnade dörrarna för första gången den 30 april 2016. Sedan dess har de serverat fantastisk mat både på dagar, kvällar och helger.

Marcus Svensson & Lina Nyberg

Med en variation av exklusiv mat, svensk husmanskost och temakvällar har de kittlat smaklökarna hos ett stort antal gäster! Som extra krydda kan man dessutom njuta av fantastisk utsikt över Ivösjön medan man njuter av sin mat.
Den 30 april (valborgsmässo-afton) förknippar väldigt många med majbrasa. Varför då inte göra dagen ännu bättre i år och ladda upp inför kvällen med en fantastisk dagens först på Krog nr 2, som firar 10 år?
Passa på att vara bland de första att få smaka på den nya à la carte-menyn som kommer i samband med 10-årsfirandet genom att boka bord till firandet som kommer att gå av stapeln lördagen den 2 maj. Skulle du inte ha möjlighet att delta på just firandet kommer det självklart fler möjligheter. Menyn kommer att finnas kvar och fram mot sommaren kommer även chanserna att öka för att kunna sitta ute och njuta av fantastisk mat!
Hoppas vi ses och att ni kommer och förgyller vår tillvaro, hälsar Marcus & Lina med personal!
Stäm in med oss och gratulera Marcus och Lina med personal till dessa 10 år, med en förhoppning om väldigt många lyckosamma år framåt också.

Här njuter du av både mat och härlig utsikt.

Text: Patricia Lundin
Foto: Patrik Lundin

Föregående artikel11-maj- Mörrums Nationaldag
Nästa artikelHär växer både blommor och företagande